Farář nás učí se modlit. V Duchu svatém je to běžná praxe věřícího křesťana. Osobně jsem se připravoval na křest 3 roky. Bylo to 22.4. 2000. Od té doby chodím do kostela. Máme v kostele cyklistu jmenuje se Jiří. Pokaždé přijede na kole. Říkám mu aby si dal na kolo alternátor, aby mohl vyrábět proud třeba pro pohon rádia. Tento prvek se zatím moc neujal, ale věřím že jednou lidé pochopí že samo od sebe není nic. Věřte v Boha. Ale vraťme se k Hospodinu a k tématu který nás zajímá a to je společenství s Bohem. Jsme malé společenství které chodí na bohoslužby každý den. My se modlíme z knihy která se jmenuje Misál. Přede mší svatou je možné si dojít ke zpovědi. Nebo po dohodě s Panem farářem. Náš kostelík má v současné době několik ministrantů. Jsou to: Sára, Robin, Honza, Lukáš a Já Jára. Přede mší svatou si povídáme kdo ponese kříž, konvičky nebo kdo bude zvonit při proměňování. Na sobě máme bílé alby. To jest oblečení ministrantů.

Rubriky

Vítejte!

Dobrý den. Rozhodl jsem se pro velký úspěch vytvořit Nový web o modlitbě. Rád chodím do kostela a někteří říkají že takový web bude třeba. Přede mší svatou se v kostele modlím breviář. Potom chodí věřící do kostela a společně se modlíme růženec. Mám radost z každé bohoslužby. Sloužím jako chrámový sluha. Občas se jdu projít na procházku. Někdy někoho oslovím. Nebo si dám zmrzlinu. Koukám jak se lidé oblékají a kam jezdí. Když prší kam se schovat před deštěm, nebo kam jít na bohoslužbu. Člověk je v akci jenom tam kde je mu dobře. Nebo jaké jsou slevy ve velkých supermarketech. Rád nakupuji ve velkých obchodních domech, kterých je zde na Mostecku hodně. Náš kostelík svatého Václava je za Muzeem. Je to moderní kostelík, který byl postaven se spoluúčasti věřících. Kostel "Nanebevzetí Panny Marie" je sice kostelem, ale nejsou v něm žádné bohoslužby. Možná jednou či dvakráte do roka. Zejména o vánocích. Modleme se.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5696"
Potřebujete spolupracovníka, který by vám pomáhal s češtinou. Projeďte všechny texty na webu.
Co je to ráj? Spousta květin? Nebo tam kde běhají králíčci? Či jezírko s rybkami? Je to hezká myšlenka dobře udržovaná zahrada. Zvláště když je na ni postaven kostel. Kostel je důstojné místo rosy Ducha svatého, protože celého Boha nelze obsáhnout. Normální stav se nedá vydržet. Je to stav kdy člověk musí něco konat. Někdo rád sportuje, chodí na procházku či jezdí na kole. Tak se uvolňuje napětí ve svalech a člověku je po sportovním výkonu dobře. To znám, byly jsme se strejdou Jirkou v posilovně a potom co jsme skončily se cvičením byl čas na sprchu. A potom jsme šly na pivo. Strejda je na šipky. Hraje s kamarády turnaje. Blažej je pro změnu učitel. Učí výpočetní techniku na střední škole. Vraťme se k tématu Bůh a jeho zahrada. Boží království je již mezi námi, stačí jej jen vysázet. Ať již slovem nebo skutkem. Na farní zahrádce je třeba sekat trávník, zametat schody, zalévat květiny, udržovat keře to všechno koná láska k bohu. Tam kde není láska nelze vysázet zahradu. Každá zahrada a její údržba má svůj princip. Tak je to i s rájem Eden. Měly bychom začít na faře.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one