Farář nás učí se modlit. V Duchu svatém je to běžná praxe věřícího křesťana. Osobně jsem se připravoval na křest 3 roky. Bylo to 22.4. 2000. Od té doby chodím do kostela. Máme v kostele cyklistu jmenuje se Jiří. Pokaždé přijede na kole. Říkám mu aby si dal na kolo alternátor, aby mohl vyrábět proud třeba pro pohon rádia. Tento prvek se zatím moc neujal, ale věřím že jednou lidé pochopí že samo od sebe není nic. Věřte v Boha. Ale vraťme se k Hospodinu a k tématu který nás zajímá a to je společenství s Bohem. Jsme malé společenství které chodí na bohoslužby každý den. My se modlíme z knihy která se jmenuje Misál. Přede mší svatou je možné si dojít ke zpovědi. Nebo po dohodě s Panem farářem. Náš kostelík má v současné době několik ministrantů. Jsou to: Sára, Robin, Honza, Lukáš a Já Jára. Přede mší svatou si povídáme kdo ponese kříž, konvičky nebo kdo bude zvonit při proměňování. Na sobě máme bílé alby. To jest oblečení ministrantů.

Co se děje?

Aneb akce Mostecka
Příroda

Příroda

Fotografie
Toto je můj fotografický svět. Vytvořil jsem řadu fotografií, a tak dávám náhled o čem to asi bude. Rád fotím na svých cestách přírodou a takto to vypadá. Příroda je pro mne vším tím co člověk potřebuje ke své relaxaci.
Mrakodrap Most

Mrakodrap Most

Mrakodrap Mostecko
Zatím jsme se snažily vysvětlit cestu Kristovu. To je cesta odněkud někam, z místa na místo. Ale nyní je třeba se vydat ze země vzhůru k nebesům. V době Adama to byl strom, my však stavíme pro tento účel mrakodrap. Tím se můžeme vydat ze země vzhůru k nebi. A opět dolů na zemi. Tedy cesta vede nahoru a dolů. Na tomto principu je postaveno gigantické město New York. Markety jsou spíše širší než vyšší. A proto je lépe využít mrakodrapu. Stačí místo autobusu zmáčknout tlačítko výtahu a jste doma. V tom má mrakodrap plus. Je s tím spojena i úspora energie. Protože výtah mrakodrapu spotřebuje méně energie než autobus. Je tedy lépe hlasovat pro další mrakodrap.
Les a cesta
Jako houbařina
Co je to ráj? Spousta květin? Nebo tam kde běhají králíčci? Či jezírko s rybkami? Je to hezká myšlenka dobře udržovaná zahrada. Zvláště když je na ni postaven kostel. Kostel je důstojné místo rosy Ducha svatého, protože celého Boha nelze obsáhnout. Normální stav se nedá vydržet. Je to stav kdy člověk musí něco konat. Někdo rád sportuje, chodí na procházku či jezdí na kole. Tak se uvolňuje napětí ve svalech a člověku je po sportovním výkonu dobře. To znám, byly jsme se strejdou Jirkou v posilovně a potom co jsme skončily se cvičením byl čas na sprchu. A potom jsme šly na pivo. Strejda je na šipky. Hraje s kamarády turnaje. Blažej je pro změnu učitel. Učí výpočetní techniku na střední škole. Vraťme se k tématu Bůh a jeho zahrada. Boží království je již mezi námi, stačí jej jen vysázet. Ať již slovem nebo skutkem. Na farní zahrádce je třeba sekat trávník, zametat schody, zalévat květiny, udržovat keře to všechno koná láska k bohu. Tam kde není láska nelze vysázet zahradu. Každá zahrada a její údržba má svůj princip. Tak je to i s rájem Eden. Měly bychom začít na faře.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one