Farář nás učí se modlit. V Duchu svatém je to běžná praxe věřícího křesťana. Osobně jsem se připravoval na křest 3 roky. Bylo to 22.4. 2000. Od té doby chodím do kostela. Máme v kostele cyklistu jmenuje se Jiří. Pokaždé přijede na kole. Říkám mu aby si dal na kolo alternátor, aby mohl vyrábět proud třeba pro pohon rádia. Tento prvek se zatím moc neujal, ale věřím že jednou lidé pochopí že samo od sebe není nic. Věřte v Boha. Ale vraťme se k Hospodinu a k tématu který nás zajímá a to je společenství s Bohem. Jsme malé společenství které chodí na bohoslužby každý den. My se modlíme z knihy která se jmenuje Misál. Přede mší svatou je možné si dojít ke zpovědi. Nebo po dohodě s Panem farářem. Náš kostelík má v současné době několik ministrantů. Jsou to: Sára, Robin, Honza, Lukáš a Já Jára. Přede mší svatou si povídáme kdo ponese kříž, konvičky nebo kdo bude zvonit při proměňování. Na sobě máme bílé alby. To jest oblečení ministrantů.

Dárky pod stromeček

Bůh je láska

Zde si můžete přát pod stromeček na vánoce. Stačí na číslo 739 171 602 napsat sms a zařadit tak přáníčko do tohoto seznamu. Jde o jakékoliv přání, něco co si dlouho přejete. Je to Ježíškův seznam. Snad se najde pro váš dárek nějaké řešení. Zvláště pokud si vaše přáníčko přečte někdo kdo vám v situaci může pomoci. Ježíškův seznam je zvláště pro ty, kdo se cítí ještě dětmi a věří na Ježíška který nosí dárky pod stromeček. Hodně radostných chvil přeje autor těchto stránek. Ministrant kostela Jára. A pokud se nepodaří dárek sehnat, netrapte se. Každý den je na úmysl sloužena mše svatá.
Přál bych si mír, lásku a porozumění ve světě. Chtěl bych, aby česká republika patřila mezi nejbohatší země světa. Aby bylo dostatek kněžského dorostu v církvi a i řeholníků ve službě slova Boha Otce. A to spolu s Naším papežem (Františkem). Každý den se modlím, aby naše děti (české republiky) měly to co k životu potřebují. Bože pamatuj na ty, kteří trpí pro evangelium a pro Krista. Aby to co dobrého bylo v našich srdcích zaseto roste pro věčnou žeň.
Za nová kněžská a řeholní povolání. biskup Jan Baxant.
Aby byl ve světě mír a pomoc chudým. papež František.
Za ty kteří hledají Boha (lásku Boží) a společenství Ducha svatého.
Co je to ráj? Spousta květin? Nebo tam kde běhají králíčci? Či jezírko s rybkami? Je to hezká myšlenka dobře udržovaná zahrada. Zvláště když je na ni postaven kostel. Kostel je důstojné místo rosy Ducha svatého, protože celého Boha nelze obsáhnout. Normální stav se nedá vydržet. Je to stav kdy člověk musí něco konat. Někdo rád sportuje, chodí na procházku či jezdí na kole. Tak se uvolňuje napětí ve svalech a člověku je po sportovním výkonu dobře. To znám, byly jsme se strejdou Jirkou v posilovně a potom co jsme skončily se cvičením byl čas na sprchu. A potom jsme šly na pivo. Strejda je na šipky. Hraje s kamarády turnaje. Blažej je pro změnu učitel. Učí výpočetní techniku na střední škole. Vraťme se k tématu Bůh a jeho zahrada. Boží království je již mezi námi, stačí jej jen vysázet. Ať již slovem nebo skutkem. Na farní zahrádce je třeba sekat trávník, zametat schody, zalévat květiny, udržovat keře to všechno koná láska k bohu. Tam kde není láska nelze vysázet zahradu. Každá zahrada a její údržba má svůj princip. Tak je to i s rájem Eden. Měly bychom začít na faře.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one